59 842.98.24, kom. 607 699 655 stomadent6@wp.pl

Stomatologia dziecięca

 

Śliczny uśmiech dziecka… Wielu Rodziców jest gotowych zrobić bardzo wiele, aby go zobaczyć.
Jeszcze większa ilość Rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, jak prawidłowo o niego dbać, np. kiedy jest właściwy czas, aby zabrać dziecko na pierwszą wizytę do stomatologa. Niestety aż 90% Rodziców przychodzi na taką wizytę za późno. Dlaczego?

Kiedy Rodzicie powinni przyprowadzić dziecko na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego?

Większość Rodziców nie zdaje sobie sprawy z tego, że na pierwszą wizytę do stomatologa dziecięcego powinni przyjść z dzieckiem w momencie, w którym dziecku zacznie wychodzić pierwszy ząb, a ma to zazwyczaj miejsce już ok. 6 miesiąca życia dziecka.

Podczas takiej wizyty stomatolog dziecięcy sprawdzi , czy stan jamy ustnej dziecka nie wymaga specjalnych zabiegów, a Rodzice uzyskają szczegółowy instruktaż, jak dbać o stan jamy ustnej i kontrolować przebieg procesu wychodzenia zębów.

„Zdarzają się przypadki, w których 1,5 roczne dziecko ma już kilka zębów do usunięcia i nie da się ich uratować leczeniem. „, mówi lekarz Anna Suchorowska. Zbyt wczesna utrata zębów mlecznych przez dziecko z reguły ma poważne konsekwencje, m.in. Sprzyja pojawianiu się wad wymowy i zgryzu, nawet w późniejszym uzębieniu stałym.

Ważną wizytą, na którą troskliwi Rodzicie przyprowadzają swoje dziecko, to wizyta adaptacyjna.

Doświadczony stomatolog dziecięcy podczas wizyty adaptacyjnej posługując się sprawdzonymi metodami pomaga dziecku w przyjazny i bezpieczny sposób oswoić się z tą zupełnie nową sytuacja, kiedy obca osoba, w nieznanym miejscu zagląda mu w ząbki.

Najłatwiej ten rezultat jest osiągnąć wykorzystując naturalną, wrodzoną ciekawość dziecka. Gabinet stomatologiczny, wyposażony w wiele nieznanych sprzętów, duży fotel, to dla 90% dzieci bardzo nowe miejsce, które można wykorzystać, aby zaangażować dziecko w proces pierwszego, świadomego badania.

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze potrafią zaskakiwać, natomiast w większości przypadków opór przed wizytą lub reakcje lękowe mają typowy przebieg, z którym lekarz specjalizujący się w stomatologii dziecięcej doskonale sobie poradzi.

Chcą Państwo, aby pierwsza wizyta Państwa dziecka u stomatologa stała się źródłem dobrych wspomnień?

Współpraca dziecko-lekarz-rodzice daje szanse na szybkie i przyjemne leczenie u najmłodszych i skutkuje pozytywnymi relacjami w przyszłości.