59 842.98.24, kom. 607 699 655 stomadent6@wp.pl

Implanty

 

Każdego roku wielu Polaków traci przynajmniej jeden ze swoich zębów. Chcąc odzyskać pełny, estetyczny uśmiech, decydują się na odbudowę protetyczną – najczęściej  most protetyczny.
Niestety pacjenci są zmuszeni oszlifować zdrowe sąsiadujące z ubytkiem zęby.

Wielu Seniorów korzysta z klasycznych protez akrylowych, akceptując w ten sposób niższą jakość życia. Stabilizacja takiej protezy nigdy nie jest idealna, a zabudowa podniebienia uniemożliwia cucie smaku i temperatury.

Zarówno dla mostów, jak i dla protez akrylowych istnieje alternatywa. Dlaczego coraz więcej pacjentów decyduje się na leczenie implantologiczne?

Na czym polega leczenie implantologiczne?

To co najbardziej zaskakuje pacjentów, którzy zdecydowali się na leczenie implantologiczne, to czas zabiegu.

W przypadku prostych implantacji, kiedy pacjentowi brakuje jednego zęba zdarza się, że doświadczony implantolog potrafi przeprowadzić zabieg nawet w ciągu 15 minut. W tym czasie lekarz implantolog znieczula pacjenta, oraz w miejsce korzenia usuniętego zęba wprowadza implant, czyli specjalną tytanową śrubę, do które w kolejnej fazie leczenia mocuje się odpowiednio dopasowaną i estetyczną odbudowę protetyczną.
W efekcie pacjent zyskuje nowy, w pełni funkcjonalny ząb, którym, dzięki przestrzeganiu zestawu prostych zasad, będzie mógł cieszyć się przez całe życie.
W przypadku pacjentów, którzy chcą odzyskać radość jedzenia i życia, czyli szukają alternatywy dla protez akrylowych lekarz implantolog również może skutecznie pomóc. W tym przypadku pacjentowi wszczepia się w kość żuchwy lub szczęki kilka implantów, na których potem mocowana jest stała odbudowa protetyczna. Efekt? Pacjent odzyskuje pełną siłę gryzienia i może znowu jeść wszystko na co ma ochotę.

Jakie doświadczenie ma lekarz wykonujący zabieg?

Zabiegi z zakresu implantologii w gabinetach STOMADENT, przeprowadza lek. dent. Robert Suchorowski, specjalista II° w zakresie chirurgii stomatologicznej. Dr Robert Suchorowski implantologii uczył się od pionierów polskiej implantologii, uczestniczył od 1993 roku w licznych szkoleniach w tej dziedzinie. W swojej 17-letniej praktyce implantologicznej ma na swoim koncie ponad 700 wprowadzonych implantów.
Pacjenci, którzy już uczestniczyli w zabiegach implantacji, prowadzonych przez dr Roberta Suchorowskiego cenią go za sprawne i skuteczne podanie znieczulenia przed zabiegiem. Umiejętność szybkiego i skutecznego podawania znieczulenia, to jeden z atutów dr Robert Suchorowskiego. Umiejętność ta ceniona jest przez pacjentów także w przypadku innych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej: usuwaniu torbieli, skomplikowanych ekstrakcji zębów, resekcji wierzchołków korzeni oraz operacyjnym usuwaniu zębów mądrości.